10 min lugemist·

Veoautojuhi palk Hollandis 2026: igakuise töötasu juhend

Autor: The Industry Voice

Veoautojuhi palk Hollandis 2026: igakuise töötasu juhend

Kui soovid võrrelda neid palgavahemikke avatud töökohtadega, sirvi praeguseid veoautojuhi töökohti Hollandis või vaata, kuidas ettevõtted saavad palgata veoautojuhte Hollandis.

Holland maksab Euroopa kõrgemaid veoautojuhtide palku, ja 2026. aastal on lõhe selle vahel, mida juhid arvavad teenida saavat, ja selle vahel, mida tööandjad tegelikult maksavad, laiem, kui enamik arvab. TLN (Transport en Logistiek Nederland) andmetel on Hollandi transpordisektoris puudu enam kui 15.000+ professionaalset juhti, ja see puudujääk on tõstnud baaspalku kõigi marsruuti tüüpide lõikes. IRU Driver Shortage Report kinnitab, et Holland on üks EL-i pingelisemaid juhiturge, kus vabad ametikohad jäävad täidetuks keskmiselt 90+ päevaks.Selles juhendis on lahti seletatud, mida veoautojuhid Hollandis 2026. aastal tegelikult teenivad — marsruudi, linna ja kogemuse järgi — nii et saad oma positsiooni päris turuga võrrelda.

Keskmine palk marsruudi tüübi järgi

Marsruudi tüüp on sinu igakuise brutopalga kõige suurem mõjutaja. Allolev tabel kajastab 2026. aasta turu määrasid Hollandi logistikaettevõtete seas, põhinedes CBS palgaandmetel, TLN sektoriuuringutel ja aktiivsetel töökuulutustel.

Marsruudi tüüpIgakuine brutopalk (EUR)Aastane brutopalk (EUR)Märkused
Kohalik / linnavedu2.600,- – 3.000,- EUR31.200,- – 36.000,- EURIgal õhtul kodus, linnajaotusvedu
Regionaalne3.000,- – 3.400,- EUR36.000,- – 40.800,- EUR1-2 ööd nädalas kodust eemal, Beneluxi keskne
Rahvusvaheline pikamaavedu3.200,- – 3.700,- EUR38.400,- – 44.400,- EURKogu Hollandi katvus, mõned ööbimised
Rahvusvaheline3.500,- – 4.200,- EUR42.000,- – 50.400,- EURÜle-ELi marsruudid, iganädalased vahetused
Ohtlikud kaubad / ADR3.800,- – 4.500,- EUR45.600,- – 54.000,- EURADR-sertifikaat kohustuslik, kõrgemad määrad

Rahvusvahelised ja ADR-marsruudid maksavad kõige rohkem, kuid nendega kaasneb ka kõige rohkem aega kodust eemal. Kohalik jaotusvedu maksab vähem, kuid tagab prognoositava graafiku — kompromiss, mille iga juht peab enda jaoks kaaluma.

Palk linna/piirkonna järgi

Oluline on, kust sa sõidad. Rotterdam ja Venlo on pidevalt palgaskaala tipus sadama- ja piiriülese kaubaveo mahtude tõttu, samas kui sisemaa linnad, nagu Utrecht, jäävad madalamale, kuid pakuvad stabiilsemaid, igapäevaseid kojusõidu marsruute.

Linn / piirkondKeskmine igakuine palkPõhivaldkonnadMärkused
Rotterdam3.300,- – 3.800,- EURSadamalogistika, konteinerveduEuroopa suurim sadam, suurim nõudlus
Amsterdam3.100,- – 3.600,- EURLennujaama kaubavedu, jaotusveduSchiphol Cargo + e-kaubanduse keskused
Venlo3.100,- – 3.500,- EURPiiriülene logistikaVärat Saksa Ruhri piirkonda
Eindhoven3.000,- – 3.400,- EURKõrgtehnoloogia, tootmineASML, Philips tarneahelad
Utrecht2.900,- – 3.300,- EURKeskne jaotusveduToidujaemüük, üleriigilised jaotuskeskused

Palk kogemuse taseme järgi

TaseKogemusIgakuine brutopalkMärkused
Algaja0-2 aastat2.600,- – 2.900,- EURNõuab tihti Code 95 + rijbewijs C/CE-juhiluba
Keskmine3-5 aastat2.900,- – 3.400,- EURPuhas taust, regionaalsed marsruudid
Kogenud6-10 aastat3.400,- – 3.900,- EURRahvusvaheline + spetsiaalkaup
Vanem / spetsialist10+ aastat3.900,- – 4.500,- EURADR, tsistern, raskevedu

Tegurid, mis mõjutavad sinu palka

  • CAO Transport en Logistiek — kogu sektorit hõlmav kollektiivleping kehtestab kohustuslikud miinimumid baaspalgale, ületundidele ja toetustele. Ükski CAO-ga liitunud tööandja ei saa maksta skaalast madalamat palka. Kinnita enne lepingu allkirjastamist alati, et tööandja järgib CAO-t.
  • ADR-sertifikaadi lisatasu — ohtlike kaupade vedu lisab tavaliselt 200,- – 400,- EUR/kuus baaspalgale.
  • Öö- ja nädalavahetuse toetused (toeslagen) — öövahetused (22:00-06:00) lisavad põhipalga tunnimäärale ligikaudu 19-50%. Nädalavahetuse töö lisab 50-100%.
  • Ettevõtte suurus — suured logistikaettevõtted (DHL, DSV, Vos Logistics) maksavad üldjuhul pisut vähem kui keskmise suurusega regionaalsed tööandjad, kuid pakuvad paremaid hüvitisi, pensione ja kvaliteetsemaid sõidukeid.
  • Hooajalised tipud — Rotterdami sadama mahud kasvavad järsult Q4 kvartalis. Paljud juhid teenivad Q4 kvartalis 15-20% rohkem ületunnitöö ja boonustasude kaudu.

Madalmaade positsioon Euroopa veonduses

Madalmaad kaaluvad Euroopa kaubaveos palju rohkem kui riigi suurus eeldaks. Rotterdam on kontinendi suurim sadam, Schiphol on üks kõige liiklusrohkemaid kaubalennujaamu ja riik asub Reini jõe suudmes. TLN hindab riiklikku juhipuudust 15.000+ vabale ametikohale ja see kasvab pidevalt. Tööandjad vastavad sellele kõrgema baaspalgaga, allakirjutamisboonustega (tihti 1.500,- – 3.000,- EUR) ja tasustatud Code 95 täienduskoolitustega.

Mida pead teadma elukalliduse kohta

  • Amsterdam — kõrgeim üürihindadega turg. Ühe magamistoaga korter maksab 1.600,- – 2.200,- EUR/kuus.
  • Rotterdam — taskukohasem. Ühe magamistoaga üürikorterid maksavad 1.100,- – 1.500,- EUR.
  • Eindhoven — hea hinna-kvaliteedi suhe. Üürihinnad on 900,- – 1.300,- EUR.
  • Venlo ja piirilinnad — odavaim valik. Paljud juhid maksavad jagatud juhimajutuse eest 500,- – 800,- EUR.

Tööandja pakutud majutus on rahvusvaheliste juhtide jaoks tavaline, eriti Venlo koridoris ja Rotterdami sadama ümbruses. Alati kontrolli, kas majutus arvatakse maha brutopalgast või pakutakse hüvitisena — vahe kättesaadavas palgas võib olla 400,- – 600,- EUR/kuus.

FAQ

Frequently Asked Questions

Keskmine veoautojuhi palk Hollandis 2026. aastal on 3.200,- – 3.700,- EUR/kuus brutona rahvusvahelist pikamaaveod sõitva juhi puhul. Kohalikud juhid teenivad 2.600,- – 3.000,- EUR, rahvusvahelised või ADR-juhid võivad toetustega jõuda 4.500,- EUR-ni kuus.

CAO Transport en Logistiek on kogu sektorit hõlmav kollektiivleping, mis kehtestab Hollandi veoautojuhtidele õiguslikult siduvad miinimumpalgad, ületunnimäärad, puhkusetoetused ja töötingimused. Enne pakkumise vastuvõtmist kinnita kirjalikult, et tööandja järgib CAO-t.

EL-i kodanikud ei vaja Hollandi tööandja juures sõitmiseks töölube. Vajalik on kehtiv EL-i väljastatud rijbewijs C/CE-juhiluba, kehtiv Code 95 kvalifikatsioon ning registreeritud BSN (burgerservicenummer) maksustamiseks. EL-i väliste riikide juhid vajavad eraldi töö- ja elamisluba, mille korraldab tööandja.

Jah. ADR-sertifikaat lisab tavaliselt 200,- – 400,- EUR/kuus baaspalgale, ja kogenud ADR-juhid Rotterdami sadamas võivad jõuda 4.500,- EUR-ni kuus. Sertifikaadi hankimine maksab 400,- – 700,- EUR, kuid enamik tööandjaid hüvitab selle esimese tööaasta jooksul.

Jah. Fyndaro on veoautojuhtidele täiesti tasuta. Loo profiil ühe korra, kinnita oma juhiluba ja tööandjad võtavad sinuga otse ühendust — ei vahendustasusid, ei tellimust, ei peidetud kulusid.

Valmis leidma oma järgmist veoautojuhi töökohta Hollandis?

Hollandi tööandjad otsivad 2026. aastal aktiivselt töötajaid. Loo tasuta Fyndaro profiil ja lase Hollandi transpordiettevõtetel sinuga otse ühendust võtta. Sirvi aktiivseid veoautojuhi töökohti Hollandis ilma vahendajate ja juhi tasudeta.

Fyndaro profiil